Olimopos Kaya Tırmanış Şenliği

Bu yıl on üçüncüsü düzenlenen Olimpos Kaya Tırmanış Şenliği’nde yüzlerce tırmanıcı bir araya geldi. Kadir’in Ağaç Evleri sahibi Kadir  Kaya’nın  ve Akdeniz Üniversitesi’nin desteği ile gerçekleşen şenliğe Petzl Takımı’ndan Nina Caprez, Cedric Lachat, Sam Beaugey, Micheal Piola, Klemen Becan, Melissa Le Neve, Daniel Du Lac, Chuck Odett, Philippe Mercanti, Fred Degoulet, Laurent De La Fouchardiérkatılımı ile yeni bir soluk geldi.

Şenlik boyunca gündüz Petzl Takımı sporcuları ile tırmanış work shopları, birlikte farklı sektörlerde tırmanışlar, yeni rotaların açılımı, deep water solo turları olurken, akşam ise tırmanış videosu gösterimleri gerçekleşti. Dolu dolu geçen şenlik boyunca yüzlerce tırmanıcının değişik rotalarda tırmanışını görmek, Türkiye’de tırmanışın ilerlemesinin gözler önüne serilmesi ve cumartesi akşamı DJ Lafouche inanılmaz güzel bir müzik performansı ile bizi bambaşka diyarlara taşması şenliği unutulmaz hale getirdi. Emeği geçen herkesin ellerine sağlık, bir sonraki şenliği sabırsızlıkla bekliyorum.  

Plajda tırmanıcalar buluşması;Lafouche Cennet sektörde No pain no gain rotasında tırmanırken;Erwan ve Nina ile yelkenli deniz turu;Gün batımı;

English version
Sponsorlar